Back to Top

Nástěnka

Oddílové příspěvky. Ti z vás, kteří zaplatili oddílové příspěvky na schůzi nebo na účet a doposud neobdrželi známky (přelepky) volejte 723168123 a domluvíme se o způsobu jejich předání - netýká se nových členů. Potřebujute-li potvrzení pro pojišťovnu, volejte také.

Ve dnech 14. - 21. září 2024 pořádá Jiří Holec (776312413, holec.jirka@unet.cz) autobusový zájezd na
Slovensko - Gemer Rožňava
Uvodní informace jsou ZDE. Účastníci zájezdu na Slovendko v roce 2023 mají rezervovovanou účast do 31.1.2024. Přihlášky pro ostatní se přijímají do 31.3.2024. ZDE je objednávka na zájezd. Součástí ovjednávky je složení zálohy ve výši 3000.- Kč. Doplatek zájezdu uhraďte do 30.6.2024.  Platit je možné na účet 26698013/0800. Do poznámky uveďte jména, za koho platíte.
Cena zájezdu: S kuchyňkou pro členy KČT Hlinsko je 6 270,- pro ostatní 6 470,- Kč. Bez kuchyňky pro členy KČT Hlinsko je 5 810,-, pro ostatní: 6 010,-  Kč.
Další podrobnosti o zájezdu jsou v úvodních informacích.

Ve dnech 29.6. - 6.7. 2024 pořádá Jiří Holec (776312413, holec.jirka@unet.cz) ve spolupráci s KČT Hlinsko autobusový zájezd do
Itálie - Dolomity 4
Uvodní informace jsou ZDE. Účastníci zájezdu do Dolomit v roce 2023 mají rezervovovanou účast do 31.1.2024. Přihlášky pro ostatní se přijímají do 31.3.2024. ZDE je objednávka na zájezd. Součástí objednávky je složení zálohy ve výši 5000.- Kč. Doplatek zájezdu uhraďte do 31.4.2024. Cena zájezdu je 11750,-  Kč.
Další podrobnosti o zájezdu jsou v úvodních informacích.

Sledování účasti a výkonu na akcích KČT v roce 2023.
Konečné výsledky k 31.12.2023:
Podle jmen      Podle pořadí

Sledování účasti a výkonu na akcích KČT v roce 2022.
Konečné výsledky k 31. 12. 2022: Podle jmen   Podle pořadí

Co lze považovat za akci KČT:
1. Akcí klubu turistů je taková, která je v plánu činnosti
2. Pokud v plánu není, musí akci schválit výbor klubu
3. Akce musí mít svého vedoucího, který musí být členem KČT. Správně by měl mít složeny zkoušky vedoucího turistiky
4. Akce musí být v předstihu zveřejněna na našem webu, případně ještě na naší nástěnce ve městě, tak aby se jí mohl zúčastnit každý člen klubu
5. Akce se musí zúčastnit minimálně 3 turisté
6. Je-li pořadatelem akce cizí KČT, může se této akce zúčastnit i jednotlivec

V těchto místech se budete moci podívat do nového ZPRAVODAJE KČT, který vydává ústřední sekretariát KČT. Můžete se v něm dozvědět celou řadu zajímavých informací o dění v KČT. Jednotlivá čísla ke stažení jsou ZDE.

Klub osmistovkařů Žďárských vrchů V této pro turistiku nelehké době, kdy se nedá dělat organizovaná turistika, pouze individuální nebo rodinná, otvíráme Klub 8istovkařů Žďárských vrchů. Do klubu mohou vstoupit členové KČT Hlinsko nebo členové jiných odborů KČT, kteří vystoupí na všech 17 osmistovek. Pokud klimatické nebo jiné podmínky neumožní vystoupit na vrchol, ale dostanete se na začátek obtížného, většinou skalního výstupu, tak i takové zdolání se započítává. ZDE je seznam sedmnácti osmistovek a ZDE jejich mapa. Zdolání všech osmistovek nahlaste SMS zprávou na 723168123. Plusem bude zaslání fotografií z vrcholů, ale není to podmínkou.
Seznam členů Klubu osmistovkařů Žďárských vrchů:
Zdeněk Roušar, Vendy Holcová, Jiří Holec, Hanka Prášková (zakladatelka klubu), Vladislav Bárta, Eva Udržalová, Jaroslav Beneš, Ladislav Mrázek, Dagmar Bártová, Šárka Hladká, Oldřich Vodrážka, Stáňa Sázavová, manželé Monika a Petr Češíkovi z Hlinska, Martina Zdražilová z Miřetic, Marie Pavlíková.

Klub malého trojmezí ČR a velkého trojmezí ČR + SK Otvíráme Klub malého a velkého trojmezí. Do Klubu může vstoupit každý, kdo navštíví všechna česká nebo všechna československá hraniční trojmezí. Zdolání malého nebo velkého trojmezí nahlaste SMS zprávou na 723168123. Plusem bude zaslání fotografií z trojmezí, které zde budou postupně doplňovány.
Seznam trojmezí:

1. Česko, Polsko, Německé CR/PL/D Nachází se na soutoku Lužické Nisy a Oldřichovského potoka. Jelikož se trojmezní bod nachází ve vodním toku Lužické Nisy, bylo ho třeba vyznačit nepřímo. Trojmezí bylo vyznačeno třemi monolity tvaru trojbokých komolých jehlanů, přičemž tyto byly osazeny po jednom na území zúčastněných států.
2. Česko, Slovensko, Polské CR/SK/PL Nachází se v Beskydech u obce Hrčava. Jedná se o tři trojboké žulové monolity, každý z nich se nachází na území příslušného státu a je osazen státním znakem.
3. Česko, Rakousko, Slovenské CR/A/SK Nachází se na soutoku Moravy a Dyje na území každého ze států a nesou označení příslušného státu.
4. Česko, Německo, Rakouské CR/D/A Nachází se na Šumavě pod vrcholem Plechý.
5. Slovensko, Polsko, Ukrajinské SK/PL/UA Nachází se na úbočí hory Kremenec, kam se dá vystoupit ze Slovenska z obce Nová Sedlica, z Polska z Przelecz Wyznianska, z Ukrajiny z obce Stuzhitsia.
6. Slovensko, Ukrajinsko, Maďarské SK/UA/H Ze Slovenské strany je dosažitelné z obce Malé Trakany poblíž Černé nad Tisou
7. Slovensko, Maďarsko, Rakouské SK/H/A Ze Slovenské strany je dosažitelné z  bratislavského předmostí Petržalka východně od rakouské obce Kittsee.
Foto z trojmezí je ZDE
Seznam členů Klubu malého trojmenzí ČR a velkého trojmezí ČR + SK: Zdeněk Roušar (7) - 1., Vladislav Bárta (4), Dagmar Bártová (2), Zdeněk Modráček (1), Michaela Vojáčková (1), Jiří Holec (1), Vendy Holcová (1), Boženka Táborská (2)., Zdeňka Truncová (1), Oldřich Trunec (1), Pert Adámek (2), Ladislav Mrázek (1).

Klub čtyř českých nej Otvíráme Klub čtyř českých nej. Do klubu může vstoupit každý, kdo navštíví nejsevernější, nejvýchodnější, nejjižnější a nejzápadnější místo naší republiky. Zdolání všech čtyř nej nahlaste SMS zprávou na 723168123. Plusem bude zaslání fotografií z navštívených míst, které zde budou postupně doplňovány.
Seznam českých nej:

1. Nejsevernější místo ČR Nachází se na území osady zvané Severní v obci Lobendava (Ústecký kraj, okres Děčín) a bývá často označován jako “Nordkap”.
2. Nejvýchodnější místo ČR Nachází se nachází na území obce Bukovec (Moravskoslezský kraj, okres Frýdek-Místek), na česko-polské hranici.
3. Nejjižnější místo ČR Nachází se na území zaniklé obce Radvanov, v katastrálním území Dolní Drkolné, části města Vyšší Brod (Jihočeský kraj, okres Český Krumlov) na česko-rakouské státní hranici.
4. Nejzápadnější místo ČR Nachází se na území dnes již zaniklé obce Újezd v katastru obce Krásná (Karlovarský kraj, okres Cheb).
Foto ze čtyř českých nej  ZDE
Seznam členů Klubu čtyř českých nej: Zdeněk Roušar (4), Vladislav Bárta (3), Dagmar Bártová (1), Boženka Tábotská (1), Ilona Wasserbauerová (1), Jiří Šťulík (1), Petr Adámek (1).

.

Spolek Locus Perennis Navštiv Locus Perennis (v překladu Věčné místo) a dalších jedenáct Základních nivelačních bodů ČR a staň se členem Spolku Lucus Perennis. ZDE je seznam všech dvanácti základních nivelačních bodů ČR a jejich foto. Zakladatelem Spolku je Zdeněk Roušar. Zdolání jednotlivých základních nivelačních bodů ČR nahlaste zakladateli spolku na 773985065. Seznam členů Spolku Locus Perennis je ZDE.