Back to Top

ZTS 2020 ve Skutči

Město Skuteč otevřené turistům - prohlídková místa:

 

- Zimní stadion - místo zahájení turistické sezony. 8.30 - 9.30 prezence účastníků. 9.30 - 10.30 Slavnostní zahájení s kulturním programem. Ke stažení je zde formulář Prezenčního listu pro předložení jednotné hromadné registrace. Prezenční list si vyplní příslušný odbor KČT za všechny přijíždějící členy a po odevzdání formuláře obdrží odpovídající počet tašek s propagačními materiály.

 

 

 

- Turistické informační centrum otevřené do 17 hod.

 

 

 

 

- Palackého náměstí ve Skutči

 

 

 

- Muzeum obuvi a kamene. Nutná rezervace.

 

 

 

- Památník Vítězslava Nováka. Bez rezervace.

 

 

 

- Pamětní síň V. J. Tomáška. Bez rezervace

 

 

 

- kostel Božího Těla

 

 

 

- kostel Nanebevzetí Panny Marie

 

 

 

- kostel sv. Václava v Lažanech

 

 

 

- Zvýhodněný nákup v podnikové prodejně  Botas a.s. Skuteč

 

 

 

 

- hrad Rychmburk v Předhradí s možností vstupu do gotického podzemí a výstupu na věž. (článek)

 

 

 

 

- rozhledna Borůvka

 

 

 

- možnost účasti na  představení v rámci XVII. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. V sobotu 28. března se bude jednat o Soutěžní  přehlídku dětských   a mládežnických pěveckých sborů v Kulturním klubu Skuteč od 10.00 do 13.00 hod. – vstupné zdarma

 

 

 

Turistický program:

 

 

1. Žulová stezka Horkami (mapalegenda1 a legenda2) (6 km ze Skutče). Na trase možnost občerstvení v klubovně potápěčského lomu Leštinka s možností shlédnout film o historii lomu a oddílu (opakovaně ve smyčce).

 

 

 

 

2. kyvadlová doprava autobusem Skuteč - Kutřín a dále pěšky rozhledna Borůvka, hrad Rychmburk (s  možností výstupu na věž a do gotického podzemí), Skuteč - mapa a popis trasy (9 - 13,5 km). Na trase možnost občerstvení v restauraci Šilinkův důl ve stejnojmenném údolí.

 

 

>>>  Uvedené údaje jsou v současné době ve stádiu příprav a budou postupně upřesňovány. Platit budou, až zmizí tato poznámka.   <<<